Veoautojuhtide ametikoolitused, täienduskoolitused

 

 

Dokumendid, mida on vaja esitada koolile kursusele registreerimiseks:

 

 • Juhiluba;
 • Veoautojuhi ametikoolituse tunnistus (olemasolul);
 • Vajadusel lisadokumendid, mis tõendavad isiku vastavust ametikoolitusele vastuvõtmise nõuetele.
   
   
   Autojuhi ametikoolitusele võetakse vastu:
   
  1. Eestis alalist elukohta omav Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi või Šveitsi Konföderatsiooni kodanik või isik, kellel on tähtajaline elamisõigus või -luba, pikaajalise elaniku elamisluba või alaline elamisõigus.
    
  2. Punktis 1 nimetamata isik, kes töötab vedaja või äriregistrisse või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kantud isiku juures töölepingu või võlaõigusliku lepingu alusel.
    


Ametikoolitamise eesmärk on:

 

 • autojuhi ametialane ettevalmistamine töötamiseks autojuhina tasu eest;
 • põhjalikumate teadmiste ja oskuste väljaõppe pakkumine erialal;
 • turvalise suhtumise arendamine ja keskkonnaohutuse tagamine juhi töökeskkonnas.


   
  Veoautojuhi kiirendatud ametikoolitus (70 tundi).
   
  Selle kursuse läbimine on kohustuslik juhtidele, kelle ametialane tegevus on "C" ja "CE" kategooria veoautode juhtimine. Ametikoolitus võib olla kahte tüüpi: veoautojuhtide kiirendatud ametikoolitus (70 tundi) ning veoautojuhi täiendkoolitus (35 tundi).  Veoautojuhi kiirendatud ametikoolitus (70 tundi) sobib juhtidele, kellel on juba sobiv sõidukategooria, kuid sõidu kogemus ehk sõidu staaž on vähem kui kaks aastat. Koolituse läbimise minimaalne aeg on 10 päeva.
   
   
  Veoautojuhi täiendkoolitus (35 tundi).

  Veoautojuhi täiendkoolitus (mille maht on 35 tundi) sobib juhtidele, kellel on juba sobiv juhtimiskategooria ja vähemalt kaks aastat kogemust. Koolituse minimaalne kestus on 4 päeva.
   
   
  Koolitus lõpeb eksamiga autokoolis. Pärast eksami sooritamist antakse kursuse läbimise kohta tunnistus. Koolitunnistuse alusel väljastab MNT «pädevustunnistuse» viieks aastaks. Enne «pädevustunnistuse» taotlemist peab maksma riigilõivu. Riigilõiv Maanteeameti liiklusregistri büroo toimingute eest tasutakse eraldi Rahandusministeeriumi kontodele. Täpsema info leiate MNT kodulehelt.
   
   
  Maanteeamet annab «pädevustunnistuse» (varem «kutsetunnistus») 10 tööpäeva jooksul taotluse esitamisest arvates. Lisateavet leiate MNT kodulehelt.
   
   
  NB!
   
  Alates 1.06.2018 jõustunud uue Autoveoseadusega ning 15.06.2018 jõustunud uue ametikoolituse määrusega, on tehtud muudatused ka ametikoolituse vastuvõtutingimustes.  35 tunnine täienduskoolituse saavad läbida need, kellel on varem juba olnud kutsetunnistus. Täienduskoolitust tuleb korrata iga 5 aasta järel.
   
  35-tunnise täiendkoolituse saavad läbida need, kes teevad ametikoolitust esimest korda, kuid kellele C1 või C-kategooria juhiluba on väljastatud enne 10.09.2009 aastat ja need kellele D-kategooria juhiluba on väljastatud enne 10.09.2008 aastat. Kõik, kellele vastava kategooria juhiload on väljastatud peale neid kuupäevi ja teevad ametikoolitust esimest korda, peavad tegema 140-tunnise ametikoolituse.
   
  PS! kuni detsember 2018 saab teha veel 70-tunnist ametikoolitust.
   
   
  Vaata riiklikku määrust siit: Ameti- ja täienduskoolitus.

   
   
  Esitame andmed Maksuametile ja 20% summast saate tagasi. Kursuse eest tasuda võib sularahas või pangaülekandega autokooli kontole. Maksekorraldusel  tuleb kindlasti näidata reas “Selgitused” õpilase – eesnimi, perekonnanimi, isikukood.
   
   
  Makse saaja: Kadrioru Autokool OÜ
  IBAN: EE682200221007134826
  SWEDBANK
  SWIFT kood/BIC: HABAEE2X

 

 • Veoautojuhi kiirendatud ametikoolitus (VJ/KK)
 • 295 €
 • Kursuse hind sisaldab:
  Teooriaõpe – 70 tundi
  Teooriaeksam - 1 tund

 • Registreerimine
 • Veoautojuhi täiendkoolitus (VJ/TK)
 • 150 €
 • Kursuse hind sisaldab:
  Teooriaõpe – 35 tundi
  Teooriaeksam - 1 tund

 • Registreerimine